تزریق چربی به باسن

تاریخچه بزرگ کردن باسن به افزایش روز افزون آن به آمریکای جنوبی و برزیل برمی گردد.

زیرا تغییرات سبک زندگی و مد تأکید فراوانی بر بخش زیبایی باسن دارد.

چرا تزریق چربی:

اوایل برای بزرگ کردن باسن از پروتزها استفاده می شد که ابتدا وجود داشت اما به دلیل عوارض و خطرات زیاد مانند پاره  شدن، چرا که ماده موجود به نواحی دیگر بدن مهاجرت کرده و در آن نواحی توده های سفت تشکیل می دهد مانند بازوها و قفسه سینه و …

هم چنین پاره شدن پروتز احتمال ریسک عفونت را بالا می برد که گاها باعث مرگ می شود.

در نتیجه به دلیل خطرات و عوارض زیاد تزریق پروتز به باسن امروزه از راه سالم و کم خطر تزریق چربی استفاده می شود.

(اصولا تزریق پروتز امروزه برای کسانی استفاده می شود که چربی اضافه در بدن خود نداشته و لاغر اندام هستند)

مزایای تزریق چربی:

اما یکی از مزایای تزریق چربی این است که این چربی از بافت چربی خود بیمار گرفته می شود در نتیجه بدن این بافت را می شناسد و آن را پس نمی زند و در واقع هیچ واکنش آلرژیکی به وجود نمی آورد.

دوم اینکه این کار به اصطلاح یک تیر به دو نشان زدن است زیرا چربی های اضافی در شخص مانند ران، شکم، بازوها… به وسیله عمل لیپوماتیک برداشته می شود

(همانطور که در مقاله ی های قبل گفته شد تنها با استفاده از عمل لیپوماتیک است که چربی ها طوری برداشته شده که می توان برای نواحی دیگر مانند باسن استفاده نمود و این در صورتی است که حذف چربی به وسیله ی لیپولیز و لیپوساکشن این امکان را به جراح نمی دهد که از چربی استخراج شده برای نواحی دیگر استفاده کند زیرا چربی ها ذوب می شوند و امکان استفاده مجدد از آنها غیر ممکن است.

در نتیجه چربی های برداشته شده از نواحی ذکر شده به باسن تزریق می شو که هم باعث کاهش سایز فرد در نواحی ذکر شده (ران، شکم، بازوها) می شود و هم فرم مناسبی به باسن می دهد.

تزریق چربی به باسن فقط روشی برای افزایش حجم باسن نیست این روش موجب لیفت باسن می شود و هم چنین ظاهری جوان تر و خوش فرم تر به بدن شخص می دهد.

فرایند تزریق چربی بسیار با دقت و فقط در نواحی مشخص انجام می شود به طوریکه شکل جدید باسن شما صاف است و ظاهری طبیعی خواهد داشت.

چه کسانی کاندید این فرایند هستند:

افراد مناسب برای بزرگ کردن باسن با تزریق چربی آنهایی هستند که در قسمتهای دیگر بدن خود چربی ذخیره دارند. اغلب افرادی که مراجعه می کنند کسانی هستند که نزدیک وزن ایده آل هستند اما مقداری چربی اضافی در نواحی شکم، بازوها، ران و پشت خود دارند.

ازجمله مراقبتهای بعد از عمل:

1.خوردن مایعات بسیار ضروری است: نوشیدنی های بدون گاز و غیر الکلی مانند آب، آب میوه، شیر و … بنوشید و در هر دو ساعت حداقل 250 گرم مایعات مصرف کنید.

2.از برش ایجاد شده مراقبت کنید و از پانسمان خشک و تمیز استفاده کنید.

  1. 24 تا 48 ساعت بعد از عمل پانسمان ها باید برداشته شوند در زمان کوتاهی بعد از عمل در محل زخم مقداری مایع و خون ترشح می شود.

5.می توانید دوش بگیرید اما محل برش نباید خیس شود و خیلی آرام با استفاده از پانسمان محل برش را خشک کنید.

6.سیگار نکشید زیرا باعث اختلال در سیستم ایمنی و در نتیجه به تأخیر افتادن روند بهبودی می شود.