جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی که یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی به شمار میرود در واقع عمل زیبایی بینی (Rhinoplasty) عملی است که شکل و فرم بینی را به جهت زیبا تر شدن یا رفع مشکلات تنفسی و یا هر دو آنها باعث می شود.

قسمت بالایی ساختمان بینی از استخوان است در حالی که قسمت پایینی آن از جنس غضروف است در عمل بینی ممکن است استخوان، غضروف، پوست یا هرسه مورد تغییر قرار بگیرند.

هنگام عمل زیبایی بینی پزشک شما بررسی می کند تا بر اساس خصوصیات ظاهری چهره شما و ایده آل مورد نظر مراجعه کننده بینی متناسب با چهره شما جراحی کند اگر شما متقاضی این عمل هستید سعی کنید به نظرات پزشک خود بیشتر اهمیت دهید.

عمل بینی برای تغییر شکل یا اندازه و حتی قرینه کردن بینی استفاده می شود.

در این عمل پزشک با بررسی ساختمان بینی و اجزای دیگر صورت می تواند به شما بگوید که چه مقدار از انتظارات شما قابل براورده شدن می باشد. همچنین پزشک سلامت کلی شما را بررسی کرده و شما را از ریسک ها و زمان ریکاوری مطلع می کند.

مراحل جراحی بینی

جراحی بینی معمولا یک عمل سرپایی به حساب می آید یعنی بیمار نیاز نیست چندین روز در بیمارستان بستری بماند در این عمل بیمار بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام می شود در بیهوشی کامل فرد مراجعه کننده کل عمل را بیهوش و در حالت خواب قرار دارد ولی در بی حسی موضعی فرد مراجعه کننده هوشیار است  و در آرامش بدون احساس درد عمل انجام می شود.

ریکاوری بعد از عمل بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی معمولا فرد مراجعه کننده تا یک هفته باید از اسپیلینت بینی استفاده کند . بعد از عمل انتظار می رود بینی به شدت ورم کرده و اطراف چشم نیز ورم و کبودی به شدت به چشم می خورد که تا روز سوم بیشتر می شود هرچند گاها بعضی از مراجعه  کنندگان این با این مشکل رو به رو نمی شوند ولی کبودی ها و ورم های زیر چشم معمولا بیشتر از دو هفته ادامه پیدا نمی کنند .

تعویض چسب و پانسمان بعد از عمل به شدت مهم و حیاتی است و طبق دستور پزشک به موقع آن را تعویض کرده و به پزشک خود نشان دهید.

بعد از عمل همانطور که ذکر شده بینی به شدت ورم دارد و بیشتر شما و پزشک متوجه این ورم هستید شاید نگرانی برایتان  پیش بیاید که بینی بعد از عمل شما همان بینی نهایی شماست اما بینی نهایی بعد از شش ماه هنگامی که ورم ها کامل از بین می روند خود را نشان می دهد پس با شکیبایی به بینی خود زمان بدهید تا به جلوه داعمی اش برسد .

بعد از عمل می بایست سه الی شش هفته از فعالیت های شدید به شدت پرهیز کنید شما می توانید بعد از حدود سه تا چهار هفته به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید و حتی مدتی بعد کسی متوجه نخواهد شد که عملی انجام داده اید.